| COLOR | Black |
|---|---|
| WIDTH | 78 cm |
| FINISH | Black |
| BURNER | 3 Burners |
| BURNER TYPE | 1 x 3 KW Mini Triple Ring + 2 x 1.7 Dual Ring burners |
| PAN SUPPORT | Cast Iron |
| IGNITION | Auto Ignition |
| DIMENSIONS | 780 x 525 x 130 mm |
| GRANITE CUT(W*D) | 685 x 475 x 50 mm |
| Brands | Faber |
|---|---|
| Number of Burners |
Be the first to review “Nexus HT783 CRS BR CI AI – Faber HOB” Cancel reply
Content missing
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1150 m³/hr
- 3 Layer Baffle Filters
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Width – 55 cm
Finish – Stainless Steel
Capacity – 52 ltr
Burners – 4
Ignition – Auto ignition for Burner & Oven
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1095 m³/hr
- Baffle Filter
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1095 m³/hr
- Baffle Filter
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Rated 4.00 out of 5
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1095 m³/hr
- Baffle Filter
Quick View























Reviews
There are no reviews yet.