| Brand | Blue Stone |
|---|---|
| Model | AUX-T90 MAX |
| Installation | Wall Mount |
| Width | 90cm |
| Suction Power | 1500 m3/hr |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Finish | Black |
| Function | Heat Auto Clean |
| Control | Touch with Gesture |
| Features | Equipped with 9 speed, 1590 rpm, super silent, powerful BLDC Motor |
| Dimension (WxDxH) mm | 900 x 405 x 455 |
| Power | 140 Watt |
| Noise Level | <=60dB |
| Light | Large Screen LED Light |
| Warranty | 1 year on product, 5 years on motor |
AUX-T90 MAX Blue Stone Range Hood
₨48,000.00 Original price was: ₨48,000.00.₨40,800.00Current price is: ₨40,800.00.
- Size : 90 cm
- Suction Power: 1500 m3/Hr
- Filter Type : Baffle Filter
Compare
Content missing
AVAILABILITY: Out of stock
Width : 60cm
Suction : 1000 m3/hr
Filter : Cassette
Control : Rotary Knob
Lamp : LED 2*1.1W
Warranty : 10 Years
AVAILABILITY: In stock
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1095 m³/hr
- Baffle Filter
AVAILABILITY: In stock
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1095 m³/hr
- Baffle Filter
AVAILABILITY: In stock
Width : 90cm
Suction : 1095 m3/hr
Filter : Baffle
Control : Push Button
Lamp : CFL 2*5W
Warranty : 10 Years
AVAILABILITY: In stock
AVAILABILITY: In stock
Size : 90 cm
Controls : Mechanical Key Switch
Filter : Fixed Baffle Filter with Oil Collector Cup
















Reviews
There are no reviews yet.