| COLOR | Black |
|---|---|
| WIDTH | 80cm |
| FINISH | Tempered Black Glass (8 mm) |
| BURNER | 3 Brass Burner with Black Enamel Coating |
| BURNER TYPE | 2 x 2.5 Kw Mini Triple Ring + 1 x 1.5 Kw Double Ring |
| PAN SUPPORT | Cast Iron |
| IGNITION | Auto (Battery Operated) |
| KNOB TYPE | Premium Metal |
| DIMENSIONS | 865*525*130 mm |
| GRANITE CUT(W*D) | 705*325 mm |
| Brands | Faber |
|---|---|
| Number of Burners |
Content missing
AVAILABILITY: In stock
Width : 90cm
Burner : 4 Brass Burner with Black Enamel Coating
Burner Type : 2 x 2.5 Kw Mini Triple Ring + 2 x 1.5 Kw Double Ring
Ignition : Auto Ignition
AVAILABILITY: In stock
- Size : 73 cm
- 3 Burners
- Cast Iron
AVAILABILITY: In stock
Width : 60 Cm
Burner : 3 Burner
Product Dimension (WxDxH) (mm) : 600x525x130 Mm
Cut Out Dimensions (WxD) (mm) : 555×475 Mm
AVAILABILITY: In stock
- Brand : Blue Stone
- Width : 60cm
- Ignition : Auto, DC 1.5V
- Warranty : 2 Years
AVAILABILITY: In stock
- Width – 60cm
- 3 Brass Burners
- Cast Iron Pan Support
AVAILABILITY: In stock
Width : 78CM
Burner : 4 Burner
Burner Type : 2 x 3Kw Triple Ring Flame + 2 x 1.7Kw Double Ring














Reviews
There are no reviews yet.