| COLOR | Black |
|---|---|
| WIDTH | 78 cm |
| FINISH | Tempered Black Glass (8 mm) |
| BURNER | 4 Brass Burner with Black Enamel Coating |
| BURNER TYPE | 2 x 2.5 Kw Mini Triple Ring + 2 x 1.5 Kw Double Ring |
| PAN SUPPORT | Cast Iron |
| IGNITION | Auto (Battery Operated) |
| KNOB TYPE | Premium Metal |
| DIMENSIONS | 780*525*130 mm |
| GRANITE CUT(W*D) | 705*475 mm |
| Brands | Faber |
|---|---|
| Number of Burners |
Be the first to review “Maxus HT783 CRS BR CI AI” Cancel reply
Content missing
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Overview
- 12 Place Capacity
- 6 Washing Programs
- Black Finish
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1150 m³/hr
- 3 Layer Baffle Filters
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Width : 60cm
Suction : 1095 m3/hr
Filter : Baffle
Control : Push Button
Lamp : CFL 2*5W
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Overview
- Width – 90cm
- Suction – 1500 m³/hr
- Baffle Filters
Quick View
AVAILABILITY: In stock
Quick View
Overview
- 14 Place capacity
- 8 Washing Programs
- Stainless Steel Finish
Quick View
AVAILABILITY: Out of stock
Quick View
Width : 60cm
Suction : 1095 m3/hr
Filter : Baffle
Control : Push Button
Lamp : CFL 2*5W
Warranty : 10 Years
Quick View













Reviews
There are no reviews yet.